Biblioteczka

Brat Bernard-Marie, „Większa radość jest z dawania

Informacja prasowa 5.10.2016 r. Brat Bernard-Marie, „Większa radość jest z dawania. Przysłowia Nowego Testamentu”, liczba stron: 176, cena: 20,00 zł, ISBN: 978-83-7516-919-5 Wyłowione „perły Nowego

Informacja prasowa 5.10.2016 r.

Brat Bernard-Marie, „Większa radość jest z dawania. Przysłowia Nowego Testamentu”, liczba stron: 176, cena: 20,00 zł, ISBN: 978-83-7516-919-5
Wyłowione „perły Nowego Testamentu”

Nowy Testament obfituje w przysłowia i maksymy o czym przekonuje Brat Bernard-Marie w nowości, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Świętego Wojciecha.
Autor przytacza 350 – znanych i tych mniej znanych przysłów, jasnych i tych, których znaczenia nie jesteśmy już pewni. Wyjaśnia je, a gdy to konieczne, dodaje krótki komentarz historyczny i egzegetyczny, byśmy mogli poczuć ich smak i odkryć je na nowo. To kulturowy i duchowy przewodnik, który pozwoli czytelnikowi odkryć na nowo głębię Nowego Testamentu.
Jak przekonuje Brat Bernard- Marie: „ Szczególna wartość przysłów polega na tym, że są bogate w sens (…)’’, a przytoczone przez niego cytaty tworzą „perły Nowego Testamentu”.
Książka Większa radość jest z dawania wraz z pozycją Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? rozpoczynają nową serię wydawniczą zatytułowaną: Widok z Sykomory.

O serii Widok z Sykomory
Zacheusz, człowiek niewielkiego wzrostu, musiał wspiąć się na sykomorę, by zobaczyć Jezusa. Ale siedząc wśród jej rozłożystych konarów, zobaczył również siebie i swoje życie. Zobaczył i zmienił. Niekiedy i my potrzebujemy „wspiąć się na sykomorę”, by nabrać odpowiedniej perspektywy. Temu właśnie służą niewielkie książeczki, publikowane w tej serii – są jak gałęzie, z których możemy spoglądać na siebie, na swoją wiarę i dostrzec to, co istotne.

O autorze:
Bernard-Marie OFS jest historykiem Biblii, doktorem nauk teologicznych, specjalizującym się w językach biblijnych – aramejskim, hebrajskim i greckim. Jest autorem zarówno publikacji naukowych, jak i poczytnych książek z dziedziny duchowości.

A to już wiesz?  Niewidoczne dla oczu. Przejmujące świadectwo o miłości ukrytej. Sophie Lutz

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy