Inicjatywy dla Życia i Rodziny Narodowy Dzień Życia

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty ekonomiczne dla rodziców – Inowrocław

Teaser

Jak lepiej zarządzać domowym budżetem? Jak wychowywać dzieci do odpowiedzialnego funkcjonowania w rzeczywistości rynkowej? Mamo, Tato – zapraszamy na warsztaty przybliżających tematykę edukacji ekonomicznej i znaczenia rodziny w tym obszarze. Bezpłatne warsztaty odbędą się w środę (2 października) o godz. 17.00 w Zespole Szkół Katolickich im. Ks. Władysława Demskiego, przy ul. Plebanka 18.

Jak wynika z badań, przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Narodowego Dnia Życia przez Grupę IQS, większość Polaków uznaje pozytywną rolę rodziny, stwierdzając, że może być ona receptą na kryzys. Te same badania pokazują jednak, że aż 33% ankietowanych w ogóle nie planuje budżetu domowego.

Podstawową zasadą planowania budżetu domowego jest zrównoważenie wpływów i wydatków w taki sposób, by te drugie nie przeważyły pierwszych. Jak zatem lepiej planować domowy budżet? O dostarczenie użytecznej wiedzy na ten temat i inspiracji w zakresie zarządzania rodzinnymi finansami zadbali organizatorzy warsztatów „Rodzina a finanse”, które odbędą się we wtorek (2 października) o godz. 17.00 wZespole Szkół Katolickich im. Ks. Władysława Demskiego, przy ul. Plebanka 18.

Wiemy, że o domowe finanse należy dbać! – przekonują organizatorzy warsztatów i zwracają uwagę na znaczenie wychowania dzieci do odpowiedniego funkcjonowania w sferze ekonomicznej. - Ten aspekt kontrolowania finansów osobistych jest niezmiernie ważny. Rodzice jednak nie tylko powinni dbać o to, by domowy budżet domykał się, ale również by dom był dla dzieci pierwszą szkołą ekonomii - podkreśla Marek Plotzke z Fundacji Narodowego Dnia Życia.

Trzygodzinne warsztaty ekonomiczne będą prowadzone w dwóch częściach przez wykwalifikowanych trenerów. Część pierwsza pt: „Wychowanie jako projekt” porusza takie zagadnienia jak: cele wychowania, dzieci a finanse, rodzina a zarządzanie. Druga część to „ABC finansów osobistych”, podczas której słuchacze dowiedzą się jak optymalnie prowadzić budżet domowy oraz uzyskają ogólne informacje o usługach finansowych.

 

***

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy

Tagi: #POS   #UCHAJ   #dla   #jest