Inicjatywy dla Życia i Rodziny Narodowy Dzień Życia

Majówka. Czas z rodziną

Praca, praca …i jeszcze raz praca... Godzina za godziną, dzień za dniem, miesiąc po miesiącu - lata mijają, dzieci dorastają, rodzice się starzeją. Wszystko jest ważniejsze od rodziny, ale tego zmarnowanego czasu nie da się cofnąć. To nie jest banał czy slogan - naprawdę warto się zatrzymać, zastanowić i dobrze wybrać. Majówka (a w tym roku czeka nas sporo wolnego) - to

Praca, praca …i jeszcze raz praca… Godzina za godziną, dzień za dniem, miesiąc po miesiącu – lata mijają, dzieci dorastają, rodzice się starzeją. Wszystko jest ważniejsze od rodziny, ale tego zmarnowanego czasu nie da się cofnąć.

To nie jest banał czy slogan – naprawdę warto się zatrzymać, zastanowić i dobrze wybrać. Majówka (a w tym roku czeka nas sporo wolnego) – to idealny moment, by przywrócić zachwiane proporcje. Pamiętajmy, że obok czasu dla pracy, jest też czas dla rodziny. Kilka wolnych dni warto poświęcić najbliższym. – Trzeba łapać ten czas, bo on nie wróci – mówi Paweł Skibiński, historyk, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie.

POSŁUCHAJ: Skibiński1

Pracę zostawiam w pracy, w domu jestem z rodziną – podkreśla Mirosław Wijas z Koszalina, jeden z organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny. Na majówkę, razem z rodziną i przyjaciółmi wybiera się na spływ kajakowy.

POSŁUCHAJ: wijas

Dobrym sposobem na planowanie rodzinnego życia jest wyznaczanie sobie celów i dbanie o marzenia – dodaje Paweł Gąsior ze Świdnicy, jeden z organizatorów Marszu dla Życia i Rodziny.

POSŁUCHAJ: swidnica

Kajaki, kino, urlop w Egipcie czy zwykły spacer – marzenia mogą być różne, realizacja prosta. Wystarczy tylko chcieć, wystarczy tylko zacząć a potem dbać o wspólny czas – przekonuje Paweł Skibiński.

POSŁUCHAJ: Skibiński2

Jeśli ktoś zbyt mało czasu poświęca rodzinie – to majówka jest doskonałą okazją, by to zmienić. Warto to zrobić, odkładanie tego ciągle “na później” – to strata dla całej rodziny. Nic nie zastąpi wspólnej zabawy i odpoczynku. A o rozsądnym planowaniu rodzinnego czasu i o sztuce bycia razem przeczytacie także w poradniku Fundacji Narodowego Dnia Życia – „Rodzina Receptą na Kryzys”.

 

A to już wiesz?  Paryż i Warszawa, wspólna sprawa

***

Narodowy Dzień Życia to święto, uchwalone przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2004 roku. W ubiegłych latach obchody odbywały się m.in. pod hasłami: „Dom pełen skarbów”, „Być ojcem – rola życia”, „Razem na zawsze” i „Jestem mamą – to moja kariera”.

Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia jest organizatorem kampanii społecznych promujących wartości rodzinne. Jej celem jest wzmacnianie rodziny poprzez rozwój osobisty i budowę zdrowych więzi społecznych. Więcej informacji na www.ndz.org.pl

Źródło Fundacja Komitetu Obchodów Narodowego Dnia Życia. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy