Inicjatywy dla Życia i Rodziny

Drugie spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!” na Ziemi Lubuskiej

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się już drugie w województwie lubuskim, regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystej gali wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Tym razem wyróżnienie otrzymało 25 osób, startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego

W Gorzowie Wielkopolskim odbyło się już drugie w województwie lubuskim, regionalne spotkanie kampanii „Rodzina ma głos!”. Podczas uroczystej gali wręczono kolejne Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Tym razem wyróżnienie otrzymało 25 osób, startujących w listopadowych wyborach samorządowych, którzy zdeklarowali się do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie.

30 października br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się kolejne spotkanie regionalne kampanii „Rodzina ma głos!” – drugie na Ziemi Lubuskiej. Podczas niego przedstawiona została geneza, idea i założenia kampanii oraz przyznano kolejnym prorodzinnym kandydatom na samorządowców z Ziemi Lubuskiej Certyfikaty Kandydatów Przyjaznych Rodzinie. Do wyróżnionych osób należą między innymi:

  • Maciej Szykuła – wicemarszałek województwa kandydujący na prezydenta Gorzowa Wlkp. (KW PSL),
  • Ireneusz Madej – kandydat na prezydenta Gorzowa Wlkp. (KWW Solidarność i Madej),
  • Jacek Guzikowski – kandydat Prawicy RP do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Elżbieta Płonka – kandydatka do sejmiku wojewódzkiego (KW PiS),
  • Marek Bożek – kandydat na radnego powiatu gorzowskiego (KW PiS),
  • Leszek Ryba – kandydat na radnego Gorzowa Wlkp.(KW PO),
  • Zygmunt Baś – kandydat na radnego Gorzowa Wlkp. (KW PSL).

W Ziemi Lubuskiej przyznano łącznie ponad 70 Certyfikatów kandydatom z różnych komitetów wyborczych, których łączy troska o polską rodzinę i jej dobrobyt. Lista certyfikowanych kandydatów dostępna jest na stronie www.rodzinamaglos.pl.

Jacek Sapa z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny przedstawił cele akcji: Kampania „Rodzina ma głos!”, przede wszystkim ma zachęcić Polaków do pójścia 16 listopada na wybory i oddania świadomie głosu na prorodzinnych kandydatów. W tym mają pomóc Certyfikaty, które zobowiązują kandydatów do przestrzegania Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Po wyborach będziemy wspierali wybranych certyfikowanych samorządowców i monitorowali czy swoimi działaniami, decyzjami spełniają zapisy Dekalogu. Wszystkie kwestie, które dotyczą edukacji, bezpieczeństwa, zdrowia, kultury, pomocy społecznej, oraz wpływające na dobrobyt rodzin, w dużej mierze zależą od tego co dzieje się w samorządach.”

W uroczystości udział wziął również były Marszałek Sejmu, a obecnie eurodeputowany Marek Jurek, który z uznaniem odniósł się do kampanii „Rodzina ma głos!”: – Gratuluję wszystkim państwu, którzy te certyfikaty otrzymali. Gratuluję oczywiście organizatorom tej akcji. (…) Przede wszystkim cieszę się z tego, że to się dzieje w moim rodzinnym mieście. Gorzów ma szansę dostać radnych, którzy już dzisiaj, niezależnie od różnic politycznych, zadeklarowali zgodę wokół tych wartości, które państwo swoimi podpisami potwierdzili.

Jaki jest cel kampanii?

A to już wiesz?  Rodzina receptą na kryzys

Kampania „Rodzina ma głos!”, ma zachęcić Polaków do świadomego oddania głosu, podczas listopadowych wyborów samorządowych, na kandydatów, którzy z pełnym zaangażowaniem będą pracować na rzecz rodzin, przestrzegając zasad spisanych w Dekalogu Samorządowca Przyjaznego Rodzinie. Funkcją tego dokumentu jest wskazanie przyszłym samorządowcom kierunku sprawowania władzy, pomoc wyborcom we właściwym wyborze kandydatów oraz informacja dla nich, czego w przyszłości mogą i powinni oczekiwać od swoich reprezentantów.

Jak to wygląda w praktyce?

Kandydaci wybierani są przez pełnomocników i środowiska lokalne, które już wcześniej angażowały się w Marsze dla Życia i Rodziny organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny w ponad 120 miastach. Działania kandydatów wybranych na samorządowców będą monitorowane po wyborach. Akcja jest kampanią społeczną, angażującą zwykłych obywateli, czyniąc ich stróżami poczynań w ich własnych wspólnotach lokalnych.

Dlaczego rodzina?

Rodzina jest naturalnym i najlepszym miejscem wychowywania dzieci, ponieważ w niej dziecko nabywa pierwsze umiejętności i uczy się postaw życiowych opartych na wartościach. Rodzina jest oparciem dla jej członków i tym samym gwarancją ładu społecznego. Dlatego tak ważne jest, by miała odpowiednie zaplecze ekonomiczne, prawne i kulturalne, zapewniające jej normalną egzystencję oraz służące jej rozwojowi.

„Rodzina ma głos!”

Lista certyfikowanych kandydatów jest dostępna na stronie www.rodzinamaglos.pl


dostarczył infoWire.pl

Źródło Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy