Biblioteczka

Merit z Egiptu

Ukazała się książka Connilyn Cossette „Merit z Egiptu”. Jest to najnowszy tytuł w serii „Na osi czasu” Seria: NA OSI CZASU Format: 150 x 235

Ukazała się książka Connilyn Cossette „Merit z Egiptu”.

Jest to najnowszy tytuł w serii „Na osi czasu”

Seria: NA OSI CZASU

Format: 150 x 235 mm

Oprawa: twarda

Liczba stron: 364

Cena: 39,90 zł

Jeszcze nie tak dawno Merit, córka zamożnego egipskiego kupca, żyła w dostatku i beztrosce. Jej świat runął, gdy pogrążony w długach ojciec sprzedał ją w niewolę, by ratować resztę rodziny. Teraz Merit musi służyć kobiecie, która znajduje upodobanie w poniżaniu jej, do niedawna równej sobie.

Nagle kraj zaczynają pustoszyć plagi, zapowiedziane przez obcego boga – boga Hebrajczyków. Krwawe rzeki, martwe bydło, grad niszczący plony, ciemności, głód… I jeszcze wiadomość, że najbliższej nocy zginą wszyscy pierworodni. Wszyscy, a zatem również niepełnosprawny brat Merit. Dziewczyna ma szansę go uratować, to jednak oznaczać będzie porzucenie wszystkiego, co zna, i pójście w nieznane – z obcym ludem, który oddaje cześć niewidzialnemu Bogu.

W swym obiecującym debiucie Cossette każe nam spojrzeć na znaną historię biblijną z zupełnie nowej strony, opowiadając ją z perspektywy poganki, która ucieka z Egiptu razem z Hebrajczykami. Czytelnicy poczują strach paschalnej nocy, przejdą po dnie Morza Czerwonego, wspólnie z uciekinierami będą cierpieć głód i pragnienie na pustyni. Niezwykła dbałość o szczegóły i rozwinięte postaci dobrze wróżą kolejnym dziełom tej autorki.

„Publishers Weekly”

Seria beletrystyczna przybliżająca czytelnikom świat biblijny oraz początki chrześcijaństwa. Jej główne atuty to wiarygodne portrety psychologiczne, wielowymiarowi i wyjątkowi bohaterowie, dbałość o realia epoki, a przede wszystkim dynamiczna narracja.

A to już wiesz?  Rozmowy z Ojcami

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy